apple-touch-icon-144-precomposed

פיתוח תוכנה, פיתוח אפליקציות, בנייה וקידום אתרים

058-4481-366

פתרונות תוכנה

פתרונות תוכנה

פתרונות תוכנה מקיפים אותנו בכל מקום: החל מתוכנה שמתפעלת את מכונת הכביסה שלכם עד לתוכנות מתקדמות שמתפעלות את המטוסים שלנו לטיסה בטוחה. התוכנה היא בכל מקום, בבית, ברכב, במחשב, בטלפון, במכונת אספרסו. הכל מתוכנת על מנת להפוך את החיים שלנו לקלים יותר.

ישנו מגוון רב של תחומים בתכנות, שפות תכנות שונות, התמחויות שונות. מה שמאחד את כל הנושאים הללו שמאחורי הדבר עומדים אנשים שלמדו מדעי מחשב ומבינים איך לכתוב אלגוריתמים שמחליטים כיצד להתנהג באינטראקציה עם משתמש והסביבה.

יכול להיות שאתם קוראים את המאמר כי אתם מתכננים לפתח מיזם חדשני או שאתם צריכים פתרון תוכנה לעסק בכל אופן הכתבה תעזור לכם להבין כיצד מתכננים נכון את פרויקט התוכנה כך שיבוצע על הצד הטוב ביותר.

שלב ראשון – הגדרת מטרה

מגדירים מה המטרה הסופית של התוכנה. מה היא אמורה לעזור להשיג: להגיש קפה, לבחור מוצר, להפעיל מכונה, להיות משחק אינטראקטיבי או מערכת מידע. מגדירים מי הם לקוחות הקצה שהולכים להיות באינטראקציה מרבית עם התוכנה ובעזרתה להשיג את המטרות שלהם מהר יותר.

בשלב זה מגדירים איך התוכנה תיראה כאשר החשיבות הגדולה ביותר זה נוחות לקוחות הקצה וביצועים בהתאם לדרישות הנוכחיות של המצב. במידה ומדובר באלגוריתמים של משחק בבורסה המהירויות מהוות גורם מכריע לעומת נוחות הממשק. במידה ומדובר באפליקציה או רשת חברתית, נוחות הממשק תהווה גורם מכריע בהגדרה ראשונית.

שלב שני – הגדרת ארכיטקטורה ראשונית

בשלב זה ארכיטקט תוכנה מברר את הטכנולוגיות העכשוויות ובהתאם לממצעים מחלק את הפרויקט לחלקים שכל אחד מבוצע בסביבה המתאימה ביותר. הבחירה מונעת מתקציבים, פתרונות וטכנולוגיות קיימות והגדרות זמן, מהירות ונראות הממשקים. לפי זה נבחרות פלטפורמות מתאימות לביצוע. הפרויקט מחולק לחלקים שכנראה צוותי פיתוח שונים הולכים להיות אחראיים. כל הפרויקטים צריכים לתקשר יחד בצורה תקינה ולכן על הארכיטקט להגדיר מהו קו התפר שמאחד את הפרויקטים. בהתאם לארכיטקטורה שהוגדרה, מדויקת ככל הניתן בשלב זה מכינים הערכת שעות פיתוח צפויות. הערכת שעות כוללת בתוכה פיתוח, ובנק שעות לשינויים ותיקונים ראשוניים שבדרך כלל מהווים כ-20% מהפרויקט. במידה והתקציב לא מכיל בנק שעות תיקונים עשוי הפרויקט לא להסתיים עקב מחסור בשעות. הסיבה לכך נובעת מאי וודאות. הרבה פעמים מה שנראה נוח ונכון בתכנון מתגלה כלא שלם או לא הכי נוח למשתמש קצה למרות הערכה הראשונית. קו תפר זה מהותי לכל פרויקט. בשלב זה מגדירים אבני דרך לביצוע הפרויקט ותסריטי בדיקות מתאימים.

שלב שלישי – יישום

בשלב זה מומלץ לקבל פידבקים על הביצוע במידת האפשר. אמנם הרבה פעמים תשתיות המערכת לא מאפשרות לקבל פידבק מצד הלקוח עד לשלבי ביצוע האחרונים כאשר כל הפרויקט שלם לפחות ב-80%. שלב יישום מפוקח על ידי מנהל פרויקט שמטרתו לוודא ביצוע תקין ובזמן של כל השלבים על מנת להגיע לקו הסיום לפי הזמן שהוערך ללקוח. במידה ומתגלות חריגות בביצוע מומלץ להתריע כמה שיותר מוקדם לפני הלקוח ולחפש פתרון. למשל אם נתגלה ששירות מסוים שנרכש מצד ג, לא עובד בצורה הצפויה או בכלל. זה אופייני לפרויקטים חדשניים, כאשר לא ניתן לוודא ייתכנות לפני הביצוע עצמו.

שלב רביעי – הרצות ראשונות

בשלב זה נבחרת קבוצת מבחן אשר מפעילה את המערכת בצורה שתכסה את כל תסריטי העבודה האפשריים. חשיבות שלב זה להגיע לרמת ביצועים גבוהה ללא באגים ככל הניתן לפני שעוברים לשלב ההרצה הראשוני. בשלב זה מתגלות 80% מתקלות ומשינויים שנדרשים לביצוע במערכת לפי הממצעים בפועל. בשלב זה עובדים בסביבת בדיקות, מקימים פרופילים פיקטיביים ופועלים לפי כל תסריט אפשרי במערכת.

שלב חמישי – הרצה אמיתית

בשלב זה מתחילים הפצה לשוק אמיתי, בקצב מועט, במטרה לקבל את הפידבקים האחרונים ולהגיע לפעילות תקינה של מערכת. קשה מאוד לדמות הרצה אמיתית, במיוחד כאשר צוות בדיקות הוא מטעם הלקוח או בית תוכנה. כאשר משתמשים אמיתיים מתחילים לעבוד על מערכת מתגלות אי התאמות אחרונות ותיקונים אחרונים. לאחר סיום ההרצה – שזמנה נקבע בהתאם למורכבות המערכת, עוברים לשלב בו המערכת חיה ודורשת רק פעילות תחזוקה ובאגים שנובעים מאי תקינות של נתונים או הפעלה.

כאשר אתם בוחרים בית תוכנה חשוב שתיקחו בחשבון שהוא פועל לפי השלבים הרשומים על מנת להבטיח את הצלחת הפרויקט ודיוק בזמנים. טורונט מלווה פרויקט תוכנה יזמיים ובעלת ניסיון בהשקת מערכות מידע פיננסיות, אפליקציות ופורטלים.

 

לפני שאנחנו מתחילים לעבוד עם היוזם של הפרויקט אנחנו תמיד בודקים כדאיות כלכלית ומנסים לעזור לו לבנות מיזם מצליח מהשנה הראשונה שלו בחיים. לכן אנחנו מעניקים ללקוח שלנו אפיון עסקי ראשוני למיזם ללא עלות. המטרה שלנו לעזור ליוזם להחליט האם הרעיון שלו בשל לפיתוח ולהשלים את המרכיבים החסרים בפאזל לפני שהוא מקבל את ההחלטה החשובה של פיתוח המיזם, בין אם מדובר על אפליקציה או תוכנה מתקדמת. במידה ואנחנו מוצאים יחד שהפרויקט שלם ובשל לפיתוח, על בסיס אפיון עסקי שהכנו אנחנו נותנים הערכת שעות מדויקת לעלות הפרויקט וצפי לביצוע. בדרך כלל ההצעה שלנו כוללת גם את תיאור ההזדמנות, גודל השוק ועלות תכנית שיווק. ניתן להשתמש באפיון זה גם לקבלת מימון מקרנות המדינה. אין ספק שאנחנו רואים בעצמנו כשותפים להצלחה של המיזם ומבינים את גודל האחריות שלנו על הצלחתו. הגישה מאפשרת לנו להקים מיזמים מצליחים עם אחוזי הצלחה גבוהים

אנו יותר מנשמח להפגש ולחשוב יחד על עתידו של הרעיון שלך ולעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה עבורך

לקביעת פגישת ייעוץ ללא חיוב וללא התחייבות

צרו קשר
058-4481366

אנו כאן בשבילכם, אל תחכו התקשרו עכשיו 058-4481366