apple-touch-icon-144-precomposed

פיתוח תוכנה, פיתוח אפליקציות, בנייה וקידום אתרים

058-4481-366

פיתוח אפליקציות למובייל

פיתוח אפליקציות למובייל

פיתוח אפליקציות למובייל זהו תחום מרתק, היות ובימינו שיווק אפליקציות נראה מאוד מושך כאפיק השקעה. בין שלל הרעיונות אולי דווקא האפליקציה שלכם היא הדבר הבא שיסחף את השוק? אם אתם באמת מאמינים בזה, כדאי שתקחו בחשבון מהן שלבי הפיתוח שיאפשרו לכם לפתח אפליקציה במינימום עלויות וזמן אפשריים ויגדילו את סיכויי ההצלחה של האפליקציה שלכם בשוק!

שלב ראשון – בואו נדבר על רעיון עסקי של האפליקציה

מה היא אמורה לתת ללקוחות? מי לקוחות שחייבם את האפליקציה שלכם? מה צפויים להיות ההכנסות העתידיות? כיצד אפליקציה זאת תשווק? לאחר בחירת לקוח “אידיאלי” חשוב לאפיין מוצר שלם שייתן מענה מקיף ומספק לבעיה או צורך שאתם רוצים לספק ללקוחות אלה. חשוב שהאפליקציה תראה ותרגיש ואפילו תדבר באותה שפה כמו לקוחות הקצה שבחרתם.

שלב שני – אפיון עסקי מקיף

באפיון זה נכנסים לכל הדקויות : מסכים, זרימת מידע, התנהגות, ממשקים כמו סמסים, סליקה ומיילים שיילחו. הכל צריך להיות מוגדר מראש בשפה ברורה וכולל כל מקרי הקצה האפשריים. המסמך צריך להגדיר בצורה ברורה מאוד איזה מסכים ותהליכים יש ומה קורה בכל שלב באינטראקציה בין משתמש לאפליקציה

שלב שלישי – אפיון טכני

זהו שלב שבו מפרקים את האפליקציה לחלקים טכניים: צד שרת, כיצד תפותח האפליקציה עצמה, בסיס נתונים, ממשקים חיצוניים כמו סליקה, סמס ומיילים. הכל מוגדר בשפה טכנית כולל אבני דרך וצורה שבה כל החלקים ידברו בינם לבין עצמם. למשל באפליקציה ניתן לפתח לכל מערכת הפעלה בשפת מקור, במקרה ונדרשים ביצועים וגרפיקה מתקדמים, או לבחור בפלטפורמה היברידית שתאפשר לחסוך משמעותית בעלויות וזמני פיתוח. הכל בהתאם לדרישות של אפליקציה. כבר בשלב זה מבצעים את העיצוב של המערכת מול מומחה UI  ו-UX. מזמינים מסמכי פרטיות ותנאי שימוש, פותחים חברה למיזם, וחושבים על שם וסלוגן של האפליקציה העתידית.

שלב רביעי – יישום

בשלב זה מחלקים את המשימות בין צוותי פיתוח בהתאם לגודל הפרויקט והחלוקה הטכנית. במידה ומפתחים אפליקציה בשפת מקור נדרשים שני מתכנתים: IOS ו-ANDROID שתפקידם לפתח את צד הקליינט של האפליקציה במקביל והם צריכים להתנהג בצורה זהה לחלוטין.

שלב חמישי – שלב הרצת בדיקות

בשלב זה בוחרים קבוצת מיקוד שהם הולכים לבדוק את המערכת על נוחות תקינות ועמידה בעומסים. בשלב זה בדרך כלל עולים על שינויים ברמת המסכים ומקבלים את הפידבקים הראשונים ממשתמשים. רוב הבאגים והתקלות אמורים להיפתר בשלב זה, כלומר זמן הרצה צריך להיות כשבועיים ככל הפחות. מומלץ להכין מסמך בדיקות המפרט את ההתנהגות התקינה של האפליקציה ושמספר משתמשים ינסו לדמות תהליכים בתוך האפליקציה ולוודא פעילות תקינה. כמו כן חשוב לשמור לפחות 20% מתקציב שעות פיתוח למועד התיקונים כמו כן לשמור על צוות פיתוח בכוננות ומוכנות לבצע שינויים במערת

שלב שישי – שלב הרצה בקרב משתמשים רבים

זהו שלב בו ממשיכים עם המערכת בקרב קהל יעד סופי, בשלב זה מספר התיקונים ושינויים נמוך ומספר הבאגים נמוך כי רוב התקלות והשינויים עלו בשלב הבדיקות. עם זאת מומלץ להשאיר כ-3% מתקציב שעות פיתוח לתקופה של חודש ראשון אחרי תחילת הרצה על מנת לטפל בבאגים ומקרי קצה שיתגלו בשלב זה.

מספר שנים בניהול פרויקטים והרמת אפליקציות לימד אותנו מהם התנאים החיוניים להצלחה של הפרויקט אפליקציה. אנו ממליצים לכם לקחת בחשבון את השלבים ההכרחיים ולתכנן אותם מראש.

לפני שאנחנו מתחילים לעבוד עם היוזם של הפרויקט אנחנו תמיד בודקים כדאיות כלכלית ומנסים לעזור לו לבנות מיזם מצליח מהשנה הראשונה שלו בחיים. לכן אנחנו מעניקים ללקוח שלנו אפיון עסקי ראשוני למיזם ללא עלות. המטרה שלנו לעזור ליוזם להחליט האם הרעיון שלו בשל לפיתוח ולהשלים את המרכיבים החסרים בפאזל לפני שהוא מקבל את ההחלטה החשובה של פיתוח המיזם, בין אם מדובר על אפליקציה או תוכנה מתקדמת. במידה ואנחנו מוצאים יחד שהפרויקט שלם ובשל לפיתוח, על בסיס אפיון עסקי שהכנו אנחנו נותנים הערכת שעות מדויקת לעלות הפרויקט וצפי לביצוע. בדרך כלל ההצעה שלנו כוללת גם את תיאור ההזדמנות, גודל השוק ועלות תכנית שיווק. ניתן להשתמש באפיון זה גם לקבלת מימון מקרנות המדינה. אין ספק שאנחנו רואים בעצמנו כשותפים להצלחה של המיזם ומבינים את גודל האחריות שלנו על הצלחתו. הגישה מאפשרת לנו להקים מיזמים מצליחים עם אחוזי הצלחה גבוהים

אנו יותר מנשמח להפגש ולחשוב יחד על עתידו של הרעיון שלך ולעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה עבורך

לקביעת פגישת ייעוץ ללא חיוב וללא התחייבות

צרו קשר
058-4481366

אנו כאן בשבילכם, אל תחכו התקשרו עכשיו 058-4481366