apple-touch-icon-144-precomposed

פיתוח תוכנה, פיתוח אפליקציות, בנייה וקידום אתרים

058-4481-366

על עולם פיתוח אפליקציות – מהם סוגי פיתוח אפליקציות ובמה כדאי לכם לבחור בהתאם לרעיון שלכם

פיתוח אפליקציות

חושבים על רעיון של אפליקציה, אבל ממש לא יודעים ממה להתחיל? או שכבר פתחתם פרויקט בבורסת פרילנסרים, קיבלתם כמה עשרות הצעות ולא יודעים איך לבחור בינהם?

בעולם המתפתח של היום, קשה מאוד למשהו חדש במושגים של אפליקציה, להבין מהם סוגי אפליקציה השונים וממה נובעים הבדלי העלויות והגישות. ננסה במאמר זה לעשות קצת סדר בדברים.

עולם האפליקציות זהו עולם מתפתח, היום כשאומרים אפליקציה מתכוונים לתוכנה שמותקנת על המכשיר הנייד, טאבלט ובעולם של ווינדווס 10 אפילו מחשב. ישנם גם אפליקציות שמוטמעות במערכת ענק כמו פייסבוק, שלרוב שמתכוונים לאפליקציה של פייסבוק מדובר על אתר מותאם לניידים, שמטמיעים אותו בצורה של חיבור מאובטח לתוך פייסבוק.

אז מה זה אפליקציה?

 אפליקציה זהו קוד שמכשיר נייד שלכם מריץ עליו. כלומר זוהי תוכנה לכל דבר, רק במקום לרוץ על המחשב, היא רצה על מערכת הפעלה של מכשיר הנייד שלכם. כעקרון לאנדרואיד ואייפון יש מערכות הפעלה שונות, ולכן גם סביבת הפיתוח המקורית היא שונה. לאנדרואיד מפתחים בשפת פיתוח JAVA בעזקת תהליך קומפילציה, מתרגמים JAVA  לקוד ריצה של אנדרואיד. ואילו באייפון פיתחו לפני תקופה קצרב ב-OBJECTIVE-C, ובעזקת קומפילציה הופכים את הקוד לקוד ריצה של IOS. כמו כן יש אפליקציות שמפתחים לווינדווס 10 ומקפלים לריצה על מכשירים שמערכת הפעלה שלהם היא ווינדווס.

כבר לפני כמה שנים, החליטו לעשות חיים קלים וזולים יותר, ומצאו הרבה קיצורי דרך. רובם זה מערכות היברידיות. הקוד נכתב ב-JAVASCRIPT, זהו בעצם אתר מותאם לנייד עם התאמות כאלה ואחרות לעולם האפליקציות. ואז מכונה, מתרגמת את הקוד הזה לשפה של ANDROID  או של IOS ואז תהליך יצירת האפליקציה חוזר למקור – קומפילציה ויצירת קוד ריצה. הפלטפורמות שמאפשרות לעשות זאת רבות, בינהם PHONEGAP, Appcelerator Titanium ואחרות. על מנת שהמערכות האלה יעבדו עם המכשיר הנייד פותחו תוספים ייחודיים שמתקשרים בין האפליקציה ההיברידית למערכת הפעלה.

אז זה נשמע מעולה, חוסכים הרבה עלויות פיתוח, למה בכלל לפתח בשפת מקור?

עקב כך שמדובר בתרגום שפה לא טבעית למכשיר, ישנם הרבה כשלים שיכולים להיות עם אפליקציות היברידיות. למשל האפליקציה לא ממש מרגישה טבעית, יכולה להיות איטית אם הספריות של JAVASCRIPT שנבחרו איטיות. מספיק שיהיה שימוש בספריית JAVASCRIPT איטית אחת על מנת להאיט משמעותית את ביצועי האפליקציה. חלק מהפוקנציונליות למשל שימוש במצלמה מתבצע בעזרת תוספים שפותחו בשפה מקורית והוטמעו בפלטפורמה. אם אין תוסף שמאפשר אינטרקציה תקינה עם המכשיר, כנראה תצטרכו לפתח תוספים, לכל סוג של משימה תצטרכו לפתח תוסף לכל פלטפורמה עליה תושק האפליקציה. ואז בכל פלטפורמה לבצע בדיקות תקינות.

אז מתי כן מפתחים בקוד מקור?

במידה והאפליקציה עשירה באלמנטיים גרפיים, יותר נכון, מהיר ואיכותי, לפתח אפליקציה בקוד המקורי. בדרך כלל אתם מוגבלים ביכולת הפרזנטציה שלכם עם מגבלות עולם הווב, תצטרכו המון תוספים והתפשרויות על איכות נראות והתנהגות הממשקים של האפליקציה.

, במידה ואתם מעוניינים לפתח אפליקציה, שמטרתה ליצור חדשנות טכנולוגית, שצפויה לתקשר המון עם המכשיר הנייד ויכולות הפונקציונאליות שלו, צריכה אלמנטיים גרפיים וגמישות הממשק, מומלץ יותר לפתח בשפת מקור. עדיף להתחיל מסביבה שבה עשויים להיות יותר לקוחות פוטנציאליים שלכם. שימו לב שהרגלי חוווית המשתמש שונים מהותית בין לקוחות אנדרואיד לאייפון, על כן כדאי להכיר היטב את פרופיל לקוח עליו אתם מכוונים את ההשקה הראשונית, ולהתחיל מפיתוח באותה פלטפורמה.

במידה והאפליקציה שלכם באה להביא חדשנות של מודל עסקי ואתם מעוניינים לפתח אפליקציה שבהתנהגותה מאוד דומה לעולם הוובי, מאוד ממולץ לצמצם עלויות זמן ופיתוח עם אפליקציה היברידית. זמן יציאה לשוק, עלויות פיתוח, קלות תחזוקה ומגוון מתכנתים ששולטים בשפה, עושים את הפיתוח בסביבה היברידית כאופציה מושכת למפתחי מיזמים אינטרנטיים.

מהם העלויות לשעת פיתוח?

כעקרון העלויות לשעת פיתוח הם שונות, תלוי מה הנסיון של המכתנת. עלות שעת פיתוח מתחילה מ-150 ש”ח ותלויה בנסיון המקצועי, ואם מדובר בפרילנסר או חברה.

יתרונות של פרילנסרים: עלות נמוכה יותר, גמישות, חוסר מחוייבות שלכם, תשלום בדרך כלל פר פרויקט. חסרונות: בדרך כלל לא עובדים לפי קונבנציה. עובדים על מספר פרויקטים במגביל ויחד עם זה צריכים להספיק גם לשווק את עצמם. פרויקטים “נמרחים” חודשים. במידה והפרילנסר חולה או עסקו בפרויקט אחר, שמשתלם לו יותר כלכלית, זמן הסיום שלכם נדחה לתקופה לא ידועה. כמו כן חשוב מאוד לעשות QA  מקיף ומעמיק, כי פרילנסר עובד לבד ללא הרגלי עבודה מסודרים. למעשה אתם הופכים להיות מנהלים של איש מקצוע כאשר אתם לא ממש מבינים מה הוא עושה.

בעבודה מול בית תוכנה, אתם מקבלים יעדים ריאליים, בדרך כלל מוקצה עובד או מספר עובדים שמיועדים אך ורק לפרויקט שלכם. אין לעובדים שום עיסוק אחר מלבד להיות מרוכזים במשימה. בית התוכנה מעוניין לשחרר את הפרויקט בזמן קצר ביותר האפשרי, היות והמודל הכלכלי של בית תוכנה זה עלויות שעות פיתוח בפיתוח מוצר מצליח. בתי תוכנה עובדים לפי קונבנציות וסטנדרטים ומחוייבים לבצע בדיקות תוכנה ועומסים. בדרך כלל שיטות פיתוח שלהם מהמתקדמות ביותר, היות והעובדים עוברים קורסי הכשרה ושיפורי ביצועים עם רכישת נסיון והתרחבות בית התוכנה. על כן אמנם עלות לשעת פיתוח היא יקרה יותר, אך איכות ואחריות המקצועית הם משמעותיים יותר, כמו כן זמני ביצוע והשקה לשוק חסרי תחרות מול פרילנסר שצריך גם להספיק לשווק את עצמו. במידה ועובד בבית תוכנה לא פנוי לעבודה עקב מחלה, בדרך כלל מנהל מקצועי משלים את הפערים עם עובד מצוות תגבור, או עובד שסיים פרויקט ומחכה לפרויקט הבא. תהליכי חפיפה וישיבות צוות פנימיות מאפשרות לעשות את התהליך החלפת עובד כמעט שקוף ולא מורגש ללקוח קצה. פוליטיקה ארגונית של בתי תוכנה, השתלמויות וקונבנציות פיתוח מאפשרות לחסוך זמני פיתוח בצורה ניכרת, גם אם מחיר לשעת עבודה יקר יותר. בסיכומו של הפרויקט מתקבל מוצר איכותי ונכון, שעומד בדרישות פיתוח ואבטחה מהמתקדמות ביותר.

לפני שאנחנו מתחילים לעבוד עם היוזם של הפרויקט אנחנו תמיד בודקים כדאיות כלכלית ומנסים לעזור לו לבנות מיזם מצליח מהשנה הראשונה שלו בחיים. לכן אנחנו מעניקים ללקוח שלנו אפיון עסקי ראשוני למיזם ללא עלות. המטרה שלנו לעזור ליוזם להחליט האם הרעיון שלו בשל לפיתוח ולהשלים את המרכיבים החסרים בפאזל לפני שהוא מקבל את ההחלטה החשובה של פיתוח המיזם, בין אם מדובר על אפליקציה או תוכנה מתקדמת. במידה ואנחנו מוצאים יחד שהפרויקט שלם ובשל לפיתוח, על בסיס אפיון עסקי שהכנו אנחנו נותנים הערכת שעות מדויקת לעלות הפרויקט וצפי לביצוע. בדרך כלל ההצעה שלנו כוללת גם את תיאור ההזדמנות, גודל השוק ועלות תכנית שיווק. ניתן להשתמש באפיון זה גם לקבלת מימון מקרנות המדינה. אין ספק שאנחנו רואים בעצמנו כשותפים להצלחה של המיזם ומבינים את גודל האחריות שלנו על הצלחתו. הגישה מאפשרת לנו להקים מיזמים מצליחים עם אחוזי הצלחה גבוהים

אנו יותר מנשמח להפגש ולחשוב יחד על עתידו של הרעיון שלך ולעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה עבורך

לקביעת פגישת ייעוץ ללא חיוב וללא התחייבות

צרו קשר
058-4481366

אנו כאן בשבילכם, אל תחכו התקשרו עכשיו 058-4481366