apple-touch-icon-144-precomposed

פיתוח תוכנה, פיתוח אפליקציות, בנייה וקידום אתרים

058-4481-366

לבנות אפליקציה

לבנות אפליקציה

כאשר רוצים לבנות אפליקציה חשוב לקחת בחשבון מספר שלבים חשובים לתכנון וביצוע נכון של הפיתוח. עבודה נכונה תאפשר לכם להוציא את המוצר ביעילות ובזמנים מוגדרים וידועים מראש כמו כן יאפשרו לכם ניצול יעיל של תקציב פיתוח.

שלב האפיון

זהו שלב שבו מגדירים היטב את האספקט העסקי של האפליקציה. כלומר בשלב זה אנחנו צריכים לקחת בחשבון הכל: מי הם המשתמשים של האפליקציה ומה ייראה להם נוח וישרת אותם בצורה הטובה ביותר. מה מודל התגמול של האפליקציה – מהו הרווח הישיר או העקיף שהיא אמורה לספק לעסק. מה הם כל הממשקים של האפליקציה: דוחות, מסכי ניהול, סמסים, מיילים ועוד. מהם התכנות החיוניות ביותר של האפליקציה ומהם אבני דרך בביצוע. גרסה ראשונה, שניה וכך הלאה. מה הן הזירות השיווקיות לקידום האפליקציה ומה צריך לשלב בתוכה על מנת לספק כלים מדידים לביצוע המכירות והקידום.

שלב התכנון הטכני

זהו שלב שבו מפרקים את האפליקציה לשכבות: צד המשתמש, צד שרת, בסיס נתונים, שירותים נלווים. לכל חלק כזה מגדירים את החלוקה המודולרית ואת הצורה שבה הם ידברו אחת עם השניה. מומלץ מאוד לפרט כמה שיותר כבר בשלב זה על הוצאות הצפויות על מנת לאמוד בצורה מדויקת ככל הניתן את ההוצאות הצפויות: תכנון ועיצוב ממשקי משתמש, פלטפורמה או פלטפורמות לתכנות צד משתמש, עלויות האחסון והשירותים השונים, בסיס נתונים, טכנולוגיה לתכנות צד השרת ועוד. בסיום השלב הזה צריכה להתקבל הערכת עלות הצפויה. חשוב להוסיף לעלות הפיתוח, עלות הבדיקות כ-20% ועלות לשינויים ותיקונים בין 20-30%, אלו הן עלויות חשובות שלרוב לא ניתנות לחיסכון. במידה ולא יילקחו בחשבון צפויות הוצאות נוספות בהמשך הפיתוח

שלב היישום

בשלב זה מחלקים את הפרויקט וכל מודול לשלבי ביניים וקובעים יעדים לביצוע כל שלב. נהוג לחלק את המשימות בין מספר מפתחים שכל אחד מתמחה בתחומו או לבחור מפתח ששולט בכל הטכנולוגיות הנדרשות  – מקובל לפי היקף שעות שנדרש בפרויקט. עד 300 שעות ניתן להסתדר עם מפתח אחד, מעל כבר נהוג לחלק משימות בין מספר מפתחים. בכל שלב עושים סבב בדיקות בנוסף לבדיקות האוטומטיות. במידה ואפשר מבצעים בדיקה מול המזמין על נוחות הממשקים.

שלב הבדיקות

שלב זה מחולק לשניים, שלב שבו המזמין ומספר קטן מאוד של משתמשים בודקים את האפליקציה. ושלב שבו מעורבים עשרות משתמשים ראשונים בבדיקות האפליקציה. בשלב זה מומלץ להאט את קצב הפרסום של האפליקציה ולהתמקד באיסוף פידבקים ממשתמשים הראשונים בצורה אישית. זהו שלב שבו בדרך כלל מנצלים את תקציב השינויים והתיקונים. עוד לא יצא לנו לעבוד על פרויקט ששלב זה לא נדרש ולא נוצל. תכנון נכון אפשר לנו לעמוד בצורה מדויקת את עלות וזמן הפיתוח.

שלב ההרצה

זהו שלב רגוע לאחר סיום התיקונים ועלייה על רוב מקרי הקצה. בשלב זה התקלות הן נדירות והטיפול בהם הוא מהיר ופשוט. זהו שלב בו אפליקציה הופכת להיות חופשיה מיוצריה ומתחילה את ההפלגה החופשית לעולם ההזדמנויות הגדול שתוכנן עבורה.

לפני שאנחנו מתחילים לעבוד עם היוזם של הפרויקט אנחנו תמיד בודקים כדאיות כלכלית ומנסים לעזור לו לבנות מיזם מצליח מהשנה הראשונה שלו בחיים. לכן אנחנו מעניקים ללקוח שלנו אפיון עסקי ראשוני למיזם ללא עלות. המטרה שלנו לעזור ליוזם להחליט האם הרעיון שלו בשל לפיתוח ולהשלים את המרכיבים החסרים בפאזל לפני שהוא מקבל את ההחלטה החשובה של פיתוח המיזם, בין אם מדובר על אפליקציה או תוכנה מתקדמת. במידה ואנחנו מוצאים יחד שהפרויקט שלם ובשל לפיתוח, על בסיס אפיון עסקי שהכנו אנחנו נותנים הערכת שעות מדויקת לעלות הפרויקט וצפי לביצוע. בדרך כלל ההצעה שלנו כוללת גם את תיאור ההזדמנות, גודל השוק ועלות תכנית שיווק. ניתן להשתמש באפיון זה גם לקבלת מימון מקרנות המדינה. אין ספק שאנחנו רואים בעצמנו כשותפים להצלחה של המיזם ומבינים את גודל האחריות שלנו על הצלחתו. הגישה מאפשרת לנו להקים מיזמים מצליחים עם אחוזי הצלחה גבוהים

אנו יותר מנשמח להפגש ולחשוב יחד על עתידו של הרעיון שלך ולעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה עבורך

לקביעת פגישת ייעוץ ללא חיוב וללא התחייבות

צרו קשר
058-4481366

אנו כאן בשבילכם, אל תחכו התקשרו עכשיו 058-4481366