apple-touch-icon-144-precomposed

פיתוח תוכנה, פיתוח אפליקציות, בנייה וקידום אתרים

058-4481-366

כמה עולה לבנות אפליקציה

כמה עולה לבנות אפליקציה

כנראה שאתם שוקלים אפליקציה כדרך השקעה או מיזם או פיתוח עסקי וכעט מעניינת אתכם שאלה: כמה עולה לבנות אפליקציה? שאלה לגיטימית וחשובה, אך מאוד טריקית כי התשובה תלויה בהמון משתנים. בואו נעשה סדר בדברים ונראה כיצד מעריכים עלות פיתוח וכיצד תוכלו להגן על עצמכם ולפתח אפליקציה בצורה משתלמת מבחינה כלכלית.

סוג פיתוח: היברידי או שפת מקור לכל פלטפורמה.

אמנם רוב המתכנתים יעדיפו לפתח בשפת מקור כי מבחינתם האפליקציה בשפת מקור מרגישה טבעית ונכונה יותר, אני נוטה לחשוב אחרת. אני מאמינה שלמעט מקרים חריגים רוב האפליקציות בימינו ניתנות לפיתוח בפלטפורמה היברידית – שפת ביניים שמאפשרת לעשות המרה קלילה לפלטפורמה של אנדרואיד ו-IOS. מבחינת יזמים מתחילים תקציב לפיתוח ראשוני יכול לקבוע את עתידה של מערכת, כמו כן רוס המיזמים בימינו ניתן להגדיר כמערכות מידע מתקדמות בצורה של אפליקציה. על כן לרוב היכולות של פלטפורמה היברידית דיי מספיקות למה שרוב המיזמים צריכים.

פונקציונליות במערכת: כמה תכונות יהיו לאפליקציה הראשונה שלכם

למרות שרוב היזמים מאוד שואפים לתת אפליקציה מקיפה ורבת אפשרויות, הגישה יכולה להיות מאוד בעייתית מכמה סיבות. ראשית זה מאוד מיקר את הפיתוח ומאריך את זמן יציאה לשוק. שנית אתם משקיעים במוצר מורכב שעשוי לסבך את המשתמשים העתידיים. הרבה יותר עדיף להתחיל מגרסה מצומצמת ופשוטה ולהרגיל את המשתמשים הראשוניים ורק לאחר שיתרגלו לאפליקציה הראשונית להתחיל להרחיב את האפשרויות שלה – עקומת לימוד הדרגתית.

עלות שעת פיתוח

רוב היוזמים בוחרים מתכנת לפי עלות לשעת פיתוח. בפועל הבחירה הזאת יכולה לעלות ביוקר מהרבה בחינות. מתכנת מנוסה אפקטיבי בצורה ניכרת מפרויקט לפרויקט. גם אם הוא מחייב אתכם על יותר שעות ממה שהוא ביצע בפועל ולפי תעריף גבוהה יותר, כמעט ולא קיימות חריגות בזמני ביצוע ותקציב ראשוני שתוכנן. לעומת זאת מתכנת מתחיל ישערך מראש בהרבה יותר שעות, ואז גם יתעכב בביצוע. כמו כן הקוד שיכתוב יהיה מאוד קשה לתמיכה ולהעברה לגורם אחר, ואפילו עבורו לא יספק רמת גמישות מינימלית. כאשר מדובר בפרויקטים עם שאיפה לגבוהות, בחירת מתכנת מנוסה בכתיבת קוד והרמת פרויקטים דומים תבוא לידי ביטוי בהכל: זמן פיתוח, טיפול בבאגים, זמינות, גמישות, ואפילו ביצועי מערכת. עדיף לשלם 30% יותר לכל שעה אך לעבוד עם מישהו שהרבה שנים בתחום שירים את הפרויקט שלכם בצורה בטוחה וטובה.

התחשבות בשינויים ותיקונים

לרוב מתכנתים מתחילים ויזמים שרצים לשחרר מוצר מדלגים על סעיף שינויים תיקונים ובאגים. אני משאירה לפחות 20% מתקציב השעות לזמן לאחר הרצת הפרויקט. אפליקציה חדשה לעולם תעבור שינויים ושדרוגים לאחר העלייה, לאחר פידבקים ראשונים ממשתמשים אמיתיים. עוד לא היה פרויקט אחד שהזמן הזה לא נוצל עד תום. 20% חיוניים להצלחת המיזם אחרת פשוט לא יישאר תקציב פיתוח ליזם.

כמו שאתם רואים ביזמות בכלל ובפיתוח אפליקציות בפרט , ניסיון המתכנת, ומנהל פרויקטים גורם מכריע לעלות הפרויקט ותקציב מתוכנן היטב וידוע מראש. בעבודה בניסיון לחסוך על איש מקצוע מגיעים לחריגות של מאות אחוזים מהתקציב הראשוני. על כן חשוב מאוד לבדוק את הניסיון המקצועי של איש מקצוע שתבחרו

לפני שאנחנו מתחילים לעבוד עם היוזם של הפרויקט אנחנו תמיד בודקים כדאיות כלכלית ומנסים לעזור לו לבנות מיזם מצליח מהשנה הראשונה שלו בחיים. לכן אנחנו מעניקים ללקוח שלנו אפיון עסקי ראשוני למיזם ללא עלות. המטרה שלנו לעזור ליוזם להחליט האם הרעיון שלו בשל לפיתוח ולהשלים את המרכיבים החסרים בפאזל לפני שהוא מקבל את ההחלטה החשובה של פיתוח המיזם, בין אם מדובר על אפליקציה או תוכנה מתקדמת. במידה ואנחנו מוצאים יחד שהפרויקט שלם ובשל לפיתוח, על בסיס אפיון עסקי שהכנו אנחנו נותנים הערכת שעות מדויקת לעלות הפרויקט וצפי לביצוע. בדרך כלל ההצעה שלנו כוללת גם את תיאור ההזדמנות, גודל השוק ועלות תכנית שיווק. ניתן להשתמש באפיון זה גם לקבלת מימון מקרנות המדינה. אין ספק שאנחנו רואים בעצמנו כשותפים להצלחה של המיזם ומבינים את גודל האחריות שלנו על הצלחתו. הגישה מאפשרת לנו להקים מיזמים מצליחים עם אחוזי הצלחה גבוהים

אנו יותר מנשמח להפגש ולחשוב יחד על עתידו של הרעיון שלך ולעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה עבורך

לקביעת פגישת ייעוץ ללא חיוב וללא התחייבות

צרו קשר
058-4481366

אנו כאן בשבילכם, אל תחכו התקשרו עכשיו 058-4481366