apple-touch-icon-144-precomposed

פיתוח תוכנה, פיתוח אפליקציות, בנייה וקידום אתרים

058-4481-366

בניית אפליקציות לאייפון

בניית אפליקציות לאייפון

החלטתם לפתוח בבניית אפליקציה לאייפון? כדאי שתכירו אילו אופציות עומדות בפניכם ומה כדאי להכין מראש על מנת האפליקציה תעבור בצורה חלקה את הבדיקה בחנות.

שלב ראשון – בחירת פלטפורמה מתאימה. כאשר מפתחים אפקליציה לאייפון, אתם יכולים לפתח בשפת מקור אפליקציה שמותאמת בצורה מושלמת ל-IOS או לפתח אפליקציה בפלטפורמה היברידית. בדרך כלל מפתחים אפליקציה דמוית אתר מותאם לסלולר ומתרגמים אותו דרך פלטפורמה מיוחדת לעבוד בצורה טובה באייפון. למשל ב-PhoneGap. היתרון של פיתוח בשפת מקור הוא ביצועים גבוהים ותחושה טבעית וטובה של אפליקציה. כמובן שגם זה תלוי ברמת הביצוע של מעצב ומתכנת. מצד שני אפליקציה היברידית תהיה יותר קלה, תחסוך לכם התאמה לאנרואיד ומשמעותית יותר קל להעביר אפליקציה היברידית דרך בדיקה בחנות אפליקציות של Apple.

שפת מקור מתאימה לאפליקציות רבות משתמשים, שדורשות רמת ביצועים גבוהה ויכולות גרפיקה מתקדמות. ואילו השפה ההיברידית מתאימה לאפליקציות עתירות מידע. אפליקציות אשר דומות יותר לאתרים מותאמים.

שלב שני – אפיון טכני מלא בהתאם לפלטפורמה שנבחרה. בדרך כלל מחלקים את הפרויקט למספר שכבות: מודול לקוח – שבו מומלץ לרכז כמה  שפחות לוגיקה אם בכלל. המטרה של צד הלקוח הינה לייצג את הנתונים שמחושבים על השרת. מצד שני אפליקציות שדורשות רמת ביצועים גבוהה, כמו עיבוד וידאו, או חישובים מורכבים שדורשות כוח עיבוד, עדיף לפתח בשפת מקור עם הסתמכות עיקרית על צד הלקוח, על מנת שמהירות החישובים לא תפגע עקב חיבור לשרת. צד השרת לעומת זאת אמור לטפל בחישובים, להיות מהיר ולטפל בניהול המידע שעובר בין המשתמש למערכת. נהוג לפתח את צד השרת בענן זאת על מנת לתמוך בביצועים טובים ללא תלות בכמות התנועה שמגיעה ממערכת. בנוסף שירותי ענן מאפשרים לנהל בצורה חכמה את תקציב האחסון ולשלם בהתאם לצרכים העכשוויים של האפליקציה: כמות משתמשים, תנועה, בקשות ועוד… במידה ומדובר בפרויקט עם מספר רב של שעות נהוג לחלק את עומסי הפיתוח בין מספר מפתחים. על כן התכנון צריך לכלול חלוקה בין המתכנתים השונים.

שלב שלישי – יישום

בשלב זה מחלקים את הפרויקט לאבני דרך בהתאם לדחיפות ותעדוף  המשימות. חשוב להתאים את שלבי הביצוע בין המתכנתים השונים על מנת שניתן יהיה לבדוק את ההתממשקות המוצלחת בשלבים מוקדמים ככל האפשר.

שלב רביעי – הרצה ראשונית

בשלב זה מריצים את האפליקציה על מספר מצומצם של משתמשים. מטרה לעלות על כמה שיותר בעיות באפליקציה ולבדוק נוחות מול קבוצת מבחן מבלי לפגוע במוניטין של האפליקציה העתידית.  בשלב זה מפיצים את האפליקציה כקובץ ומתקינים בצורה ישירה על מכשירים שנועדו לבדיקות. בנוסף ניתן להתקין שרת בדיקות שבו יכולה לרוץ גרסה אינטרנטית של האפליקציה. אופציה זאת זמינה לאפליקציות היברידיות.

שלב חמישי – יוצאים לאור

בשלב זה מגישים את האפליקציה לחנויות. זמן המתנה לתחילת הבדיקות מתחיל משבוע, וזמן הבדיקות הראשוני יכול לקחת עד שבועיים. חשוב לקחת בחשבון שכל הגשה חוזרת לחנות לוקחת זמן. מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע מנוסה בהגשת האפליקציה לחנויות על מנת למנוע עיכובים מיותרים. לאחר אישור האפליקציה חשוב לעקוב אחר בקשות משתמשים היות ודירוג נמוך של משתמשים יכול לפגוע משמעותית בפופולריות של האפליקציה בחנות.

מלבד זאת חשוב לציין שבתחילת הדרך חשוב להבין מה המודל הכלכלי של האפליקציה ומי המשתמשים שהולכים  להשתמש בה. מומלץ להשקיע את מרב המאמצים בתכנון המודל העסקי ואפליקציה עצמה הרבה לפני שניגשים לבניית האפליקציה.

לפני שאנחנו מתחילים לעבוד עם היוזם של הפרויקט אנחנו תמיד בודקים כדאיות כלכלית ומנסים לעזור לו לבנות מיזם מצליח מהשנה הראשונה שלו בחיים. לכן אנחנו מעניקים ללקוח שלנו אפיון עסקי ראשוני למיזם ללא עלות. המטרה שלנו לעזור ליוזם להחליט האם הרעיון שלו בשל לפיתוח ולהשלים את המרכיבים החסרים בפאזל לפני שהוא מקבל את ההחלטה החשובה של פיתוח המיזם, בין אם מדובר על אפליקציה או תוכנה מתקדמת. במידה ואנחנו מוצאים יחד שהפרויקט שלם ובשל לפיתוח, על בסיס אפיון עסקי שהכנו אנחנו נותנים הערכת שעות מדויקת לעלות הפרויקט וצפי לביצוע. בדרך כלל ההצעה שלנו כוללת גם את תיאור ההזדמנות, גודל השוק ועלות תכנית שיווק. ניתן להשתמש באפיון זה גם לקבלת מימון מקרנות המדינה. אין ספק שאנחנו רואים בעצמנו כשותפים להצלחה של המיזם ומבינים את גודל האחריות שלנו על הצלחתו. הגישה מאפשרת לנו להקים מיזמים מצליחים עם אחוזי הצלחה גבוהים

אנו יותר מנשמח להפגש ולחשוב יחד על עתידו של הרעיון שלך ולעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה עבורך

לקביעת פגישת ייעוץ ללא חיוב וללא התחייבות

צרו קשר
058-4481366

אנו כאן בשבילכם, אל תחכו התקשרו עכשיו 058-4481366